1 частина

Краса шкіри і здорове травлення. А в чому зв’язок?


Краса шкіри і здорове травлення. А в чому зв’язок?


Людина — істота залежна.
А як ви думали? Ми не здатні існувати без інших живих організмів, в тому числі і тих, що населяють в наш кишечник. Мова йде про бактерії, які допомагають травленню, забезпечують імунний захист.

Краса і здоров’я нашої шкіри залежить від нормальної роботи корисних бактерій. Чому так? Кишечник — основний травний орган. Саме в ньому відбувається розщеплення і всмоктування основних поживних речовин і мікрофлора відіграє в цьому процесі важливу роль. Поживні речовини з током крові прямують до всіх тканин і органів і шкіра не є виключенням. Вона, як і будь-який інший орган, потребує білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, для побудови нових клітин і взагалі нормальної роботи.

Дисбіоз - ворог нашої краси

Коли є дисбаланс мікрофлори, виникає таке неприємне явище як дисбактеріоз. Поживні речовини при цьому не можуть адекватно засвоїтись. Натомість, в кров всмоктуються продукти розпаду і бродіння, токсини, які виділяються хвороботворними мікробами. 
Шкіра при цьому страждає і сигналізує про те, що їй недобре, висипаннями та іншими небажаними проявами.

Чому ж виникає дисбіоз? Причин у сучасної людини вистачає: ми харчуємось чим прийдеться, призначаємо собі антибіотики «від нежиті», стресуємо кожного дня і погано висипаємось. Це все викликає дисбаланс і інтенсивне розмноження «неправильних», хвороботворних бактерій.

Пробіотики, пребіотики… В чому різниця?

Часто для того, щоб налагодити баланс мікрофлори, застосовують лікарські засоби або харчові добавки з вмістом живих бактерій або речовин, які сприяють розмноженню корисних бактерій. Їх задача — відновити нормальний склад мікрофлори, нормалізувати процеси травлення, імунного захисту. В результаті, зникають і шкірні прояви, що були спровоковані проблемами з травним трактом. 

Хочу пояснити різницю між пре- і пробіотиками. 

Пробіотики — це і є молочнокислі бактерії: біфідобактерії, лактобацили, пропіоновокислі бактерії, стрептококи. Власне вони і стримують ріст патогенної флори в кишечнику, допомагають травленню. 

Пребіотики — це компоненти, які активізують розмноження корисної мікрофлори, тобто це просто харчове середовище для них. В якості пребіотиків можуть виступати ферменти, пептиди, цукри і амінокислоти. Вони є в молочних продуктах, фруктах, овочах, горіхах.

А  яке рішення?

Харчові добавки з вмістом пре- і пробіотиків доставляють в кишечник живі бактерії і речовини для їх розмноження. Такий підхід є ефективним і виправданим, дає кращі результати. Прикладом такої добавки є засіб під назвою Maintain. Він входить в серію засобів системи Regul-8. Детальніше з ним можна ознайомитись за посиланням.

Іноді, налагодити баланс мікрофлори, є достатнім для того, щоб позбутися проблем зі шкірою.

Звичайно ж, це не панацея від усього. Під час консультації, косметолог визначить ваш стан шкіри і запропонує те рішення, яке буде для вас найоптимальнішим. Дисбактеріоз — не єдина причина шкірних проявів, є багато інших, які теж відображаються на обличчі.

Тому не раджу легковажно відноситись до різного роду висипань на обличчі.

Будьте красиві,  здорові і доглянуті. 
Ваш косметолог Інна Оніщук.